O astrologii

Astrologie je královnou všech věd. Ne bez důvodu si panovníci dávných dob vydržovali své astrology a všechna vážná rozhodnutí s nimi konzultovali.

Podívejme se jen na stavby císaře Karla IV. Jaká obrovská energie z nich sálá ještě dnes. Tu sílu energie vloženou do Starého Města pražského nedokáží zlomit ani davy turistů, které ještě donedávna proudily pražskými ulicemi. Pravý panovník moc dobře věděl, jak silný je okamžik zrození.

Zrození stavby může člověk dobře nebo špatně načasovat, a aniž to lidé tuší, velice to ovlivní odolnost a trvání celé stavby. 

U narození člověka je okamžik zrození do tohoto světa velikým mezníkem v jeho celém bytí. Postavení planet ve chvíli narození se stává jeho osobním horoskopem po celý současný život. Jen to samozřejmě není žádná náhodná loterie, která nám dá do vínku takzvaně "šťastné či špatné hvězdy". Náš horoskop zrození je takovým naším vysvědčením za minulé životy. Jak moc jsme se v minulosti věnovali našemu duchovnímu vývoji, ať vědomě či nevědomě, s tak "příznivým" či " nepříznivým" vysvědčením přicházíme. Vše je jen výsledkem našeho vlastního snažení. Nic na situaci nemění, že si své předešlé inkarnace nepamatujeme. Počítá se vše a závidět druhému, že se narodil pod "šťastnější hvězdou", proto se mu žije snáze, nám nic nepomůže. Každý sklízí, co zasel. A jestli v době, kam mu paměť sahá nebo už mnohem dříve, na tom nezáleží. Každý sklidí vše, co si pro sebe připravil.

Spousta lidí navštěvuje astrology s otázkou, kdy se už jejich život zlepší, kdy potkají pravou lásku, najdou lepší práci atd. atd.. Spousta lidí si stále myslí, že to ovlivňují hvězdy. Většina si neumí připustit svou vlastní zodpovědnost. Že za vše, co se mi v životě děje, nesu zodpovědnost jedině já. Tím pádem jsem já ten jediný, kdo může můj osud změnit.

Ať jsme se narodili v jakémkoli znamení, s jakýmkoli postavením planet, vždy máme možnost vzít život do vlastních rukou a začít ho měnit k lepšímu. Každé znamení, každá planeta má svou energii a je jen na člověku samotném, jestli ji využívá k tomu pozitivnímu, ve prospěch celého celku a nebo se přikloní k negativní stránce svého charakteru a škodí tím nejen celé společnosti, ale hlavně sám sobě. Svému duchovnímu vývoji a posunu, který je hlavním smyslem života člověka na Zemi, přitom spousta lidí za celý život nevěnuje jedinou myšlenku.

Planety na obloze mají svůj obrovský úkol. Fungují  jako takové průplavy na odčinění karmy každého člověka. Dnes si lidé představují pod slovem karma jen samé negativní věci. Je to tím, že těch neodčiněných dluhů si všichni neseme na své duši přivázaných opravdu hodně. A samozřejmě, že se to nikomu nelíbí, když přijde čas na jejich odčinění.  Ale k člověku se vrací i krásné a šťastné věci, které dříve zasel. Planety svým postavením otevírají a uzavírají proudění energií, které zasahují do duší lidí, přesně podle jejich charakteru a karmické zátěže. V tomto směru jde podle horoskopu narození v porovnání s aktuálním nebo budoucím postavením planet odhadnout různá důležitá období v životě člověka. Ale pouhý astrolog vyčte z horoskopu jen těžší nebo lehčí období. Pokud nemá vyvinutou intuici, napojení na vyšší světy a nenaslouchá svému duchovnímu vedení, nikdy neurčí přesné dění. I při nejtěžším postavení planet, kdy horoskop ukazuje na těžká prožívání, se člověku nemusí vůbec nic těžkého dít, pokud má svá provinění z minulosti již odžitá, správně pochopená a netvoří si další zbytečnou karmickou zátěž. Maximálně se příliv hojnosti a všeho krásného k němu malinko zbrzdí, kdy si toho ovšem on sám vlastně ani nevšimne.

Horoskop nám ukazuje i na naše zranění v duši, které jsme si způsobili v minulých životech. Ukazuje na oblasti našeho chování, která byla příčinou našich duševních zranění. Aniž si to často uvědomujeme, toto naše vnitřní zranění obrovsky ovlivňuje náš současný život. Horoskop ukazuje i cestu, která vede ven ze začarovaného kruhu.

Markéta Baliharová 2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!